Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Gliwice

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Gliwice

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Na pewno to, co można powiedzieć o dzieciństwie i latach nastoletnich to, to że zdecydowanie wtedy kształtuje się większość odpowiednich emocji, umiejętności, osobowości i pasji. Dlatego stawianie na jak najszersze horyzonty edukacji w młodym wieku, daje w zamian możliwości wielu wyjątkowo ciekawych opcji w późniejszym życiu. Dziecko potrafi rozwijać się w sposób zupełnie inny niż dorośli. Poruszanie jednego tematu czy problemu kształtuje w nim wiele cech, które mają swoje ujście w wielu dziedzinach nauki. Dziecko myśli w sposób dużo mniej szablonowy. Zwraca uwagę na detale, które czasem ciężko zauważyć. Tym samym ucząc się jednej rzeczy, samo siebie napędza na tory poznawania kolejnych. Aby uruchomić ten biologiczny mechanizm, jedyne co musimy zrobić jako rodzice to dać możliwość i popchnąć je w stronę dodatkowych zajęć. Mogą one okazać się dopiero początkiem wielkiej przygody.

Zastanawiasz się jakie są ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci? Gliwice dają kilka ciekawych opcji na popołudnia.

Sztuka tworzenia

Każde dziecko ma w swoim życiu okres, kiedy niesamowicie fascynuje i spełnia je wyrażanie siebie poprzez sztukę. To, wraz z faktem, iż rozwój artystyczny jest równoznaczny z rozwojem całościowym sprawia, że zajęcia plastyczne dla dzieci to jedne zarówno z najpopularniejszych jak i najbardziej pożądanych warsztatów. Możliwości tworzenia rysunków, ciekawych form, zabaw kolorem i fakturą to niesamowita stymulacja mózgu, zdolności manualnych, kreatywności. To wszystko sprawia, że jest to jedna z lepszych opcji na zajęcia dodatkowe. Spełniają się na nich zarówno maluchy, jak i pozwalają one nastolatkom w trudnym czasie wyrażać emocje. Studio Kredka w Gliwicach to świetne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których obcują one ze sztuką w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Nauka języka

Znajomość dodatkowych języków, poza językiem ojczystym, to już swego rodzaju symbol naszych czasów i młodego pokolenia. Nie jest to już ciekawostka, czy hobby, ale stały element wymagany często podczas rekrutacji do pracy, biorąc pod uwagę powszechną globalizację rynku. Wysłanie dziecka na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w formie kursów językowych, jest popularne już od jakiegoś czasu. Dzieciaki korzystają z możliwości edukacji w przedszkolach i szkołach językowych, jak i podczas kursów dla każdej grupy wiekowej. Poza oczywistą wartością jaką jest poznanie języka, zajęcia takie rozwijają na wiele sposobów, wspomagają aktywację niektórych obszarów mózgu i uczą komunikacji. Level, szkoła języków obcych w Gliwicach uczy 11(!) języków, wśród których znajdziemy niezwykłe perełki.

Trochę ruchu

Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży to w naszym zestawianiu nie może zabraknąć zajęć ruchowych. Mają one coraz większe znaczenie, ze względu na świat, który idzie w stronę statyczności i biernego spędzania czasu. Dzięki odpowiednio dobranym zajęciom ruchowym, wspomaga się nie tylko kondycję i rozwój psychoruchowy dzieci, ale także można zapobiec coraz częściej pojawiającej się otyłości. Coraz rzadziej spędzony czas na zabawach i grach ruchowych już teraz odbija piętno na możliwościach fizycznych dzieciaków. Przez dwa pokolenia kondycja spadła o ponad 60%. A to wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu. Jeżeli dziecko czy nastolatek nie są zainteresowane uprawianiem konkretnego sportu, możemy zaproponować zajęcia ruchowe w gliwickiej Akademii Talentów. Odbywające się tam zajęcia aerobiku sportowego dadzą im odpowiednią dawkę pozytywnej energii, ruchu i możliwości wykształcenia odpowiednich nawyków ruchowych i kondycji.

Rozwój na miarę XXI wieku

A może stawiamy na rozwój intelektualny i wspomaganie kształtowania się procesów logicznego i analitycznego myślenia? Nauki ścisłe są jednym z lepszych wyborów dla dzieciaków, które chcą rozwijać w sobie geniusza. W XXI wieku, nie ma chyba bardziej pożądanej ścisłej dziedziny niż nauka informatyki i powiązanych z nią innych możliwości.  My proponujemy od siebie kurs programowania dla dzieci i młodzieży, który nie tylko jest wspaniałą zabawą, ale także świetnym fundamentem do pracy w przyszłości. Nauka programowania rozwija wielokierunkowo a jednocześnie staje się też elementarną dziedziną kształcenia dla każdego dziecka, chcącego za dekadę czy dwie zaistnieć na rynku pracy i mieć szansę na pracę w jednym z najbardziej pożądanych zawodów przyszłości. Chcąc skorzystać z naszej oferty zapraszamy tutaj.

Jak namówić rodziców na zajęcia dodatkowe?

Potrzeba poznawania nowych rzeczy, ciekawość świata i możliwości poszerzania horyzontów to naturalna cecha każdego myślącego organizmu. Pojawia się już pierwszych miesiącach życia, a później dzięki niej żyjemy i działamy w taki a nie inny sposób. Jej główne natężenie można zaobserwować w wieku szkolnym. Jednak należy też pamiętać, że tłumiona w zarodku przez niezadowolenie starszych z rodzaju pasji, braku odpowiedzi na pytania czy ograniczenie dostępu do bodźców może ją stłumić na tyle, że dziecko będzie uczestniczyło wyłącznie w tym, do czego będzie zmuszone, nie wykazując ciekawości świata. Nie jest to dobre dla rozwoju młodego organizmu. Takie ograniczanie nie tylko nie kształtuje intelektu, ale nawet źle wpływa na rozwój społeczny, emocjonalny czy poczucie wartości i zadowolenia. Dlatego naszą rolą jako rodziców jest dawanie mu szansy, pomysłu i możliwości wykorzystania naturalnej ciekawości i rozwijania jej w codziennym życiu. Traktowanie zajęć dodatkowych – popołudniowych jako narzędzi do tego typu rozwoju jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką może Ono od nas otrzymać.


Komentarze

  1. Artek

    Dzięki za fajny wpis, uświadomił mi on, że już najwyższy czas rozejrzeć się za kolejnymi zajęciami popołudniowymi dla syna. Oprócz kontynuacji zajęć u Was postawimy chyba też na trochę ruchu, ale jeszcze zobaczymy 😉

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *