Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie online dla dzieci? Czy taki kurs ma sens?

Kodowanie online dla dzieci? Czy taki kurs ma sens?

Przenosimy do sieci kawałek po kawałku każdą część naszego życia. Ufamy już temu, jak działa Internet, nie boimy się pewnych zmian, a nawet dorośliśmy już do tego, aby traktować cyfryzację jako nieodzowny element rozwoju naszego społeczeństwa. Jedną ze sfer, na które kładzie się coraz większy nacisk, jest możliwość edukacji online nawet dla najmłodszych słuchaczy.

Jako szkoła prowadząca stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci w Gliwicach i innych większych miastach Polski, zauważyliśmy ten trend już jakiś czas temu. Powoli wprowadzaliśmy możliwości nauki poprzez Internet, a teraz, w sytuacji, kiedy pewne zmiany na świecie zmusiły wręcz społeczeństwo, do zanurzania się w możliwości Internetu dostaliśmy jasny sygnał, że to najlepszy czas, aby rozpocząć już pełną parą.

Dodajemy więc do naszej oferty kursy kodowania online dla dzieci i młodzieży. Uczymy na nich najpopularniejszych języków i technologicznej śmiałości dokładnie tak, jak robimy to na kursach online.

Dla kogo nauka kodowania przez Internet?

Jest to opcja, która może okazać się setną dla praktycznie każdego. Sam jednak pomysł zapoczątkowały pytania od zainteresowanych młodych słuchaczy mieszkających poza obszarami największych miast, gdzie prowadzimy zajęcia.

To właśnie oni mają problem z nauką programowania ze względu na swoje miejsce zamieszkania. Czasami problemem są zbyt długie dojazdy, brak czasu ucznia lub rodziców, koszty, jakie trzeba ponieść przy regularnym odwożeniu dziecka na zajęcia. To wszystko rozwiązują kursy poprzez sieć. Jedynie czego potrzeba to dostęp do komputera podłączonego do szerokopasmowego łącza i nieco zapału i chęci do nauki!

Czy kurs programowania dla dzieci online jest inny niż kurs stacjonarny?

Nauka stacjonarna oraz nauka kodowania dla dzieci online różnią się wyłącznie metodami organizacyjnymi, które są dyktowane przez taki, a nie inny tryb zajęć. Sam materiał nauczania, poziom wiedzy słuchaczy po zakończeniu kursu oraz związane z tym zaświadczenia i dalsze możliwości pozostają niezmienne.

Osiągnęliśmy to dzięki dwóm rzeczom. Pierwszą jest możliwości prowadzenia zajęć na najlepszych platformach e-learningowych, które podczas lekcji na żywo umożliwiają wszystkich słuchaczom pełny kontakt ze sobą, jak i prowadzącym, dzielenie się doświadczeniami, projektami i efektami pracy, a także kształcenie w sobie takich umiejętności jak praca w zespole z zacisza swojego domu. Drugim jest fakt posiadania przez naszych wykładowców i organizatorów doświadczenia na polu tworzenia interesujących zajęć ogółem. Znamy potrzeby młodych ludzi, wiemy, jak i czego chcą się uczyć i dopasowujemy materiał nauczania do tych standardów, wspólnych dla obu trybów edukacji.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *