Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak zacząć naukę programowania?

Jak zacząć naukę programowania?

Wkraczamy w trzecią dekadę XXI wieku, a co za tym idzie, wszelkie futurystyczne wizje i plany zdają się coraz bardziej ziszczać. Pamiętacie twórczość Lema, czy nawet filmy powstałe w latach 80 XX wieku, mówiące o bliskiej przyszłości. Tak. Przyszłość jest już teraz, a naszym obowiązkiem wobec niej jest sprawić, by boom technologiczny z początków XXI wieku zagościł w historii świata jako fundament pod kolejne ludzkie możliwości, a nie jako tylko nieznaczący epizod.

Nauka kodowania dla dzieci

Żeby móc szczerze powiedzieć, że dbamy o to, aby świat pędził technologicznie do przodu tak jak robił to przez ostatnie 20 lat, musimy mieć w to swój wkład. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami stać się trybem w tworzeniu nowych rozwiązań, naszym obowiązkiem jest sprawić, aby przyszłe pokolenia mogły prowadzić naszą cywilizację nieustannie do przodu.

Sprawę z tego zdają sobie większe i mniejsze kraje na całym świecie. Wiele z nich w wraz takim rozwojem technologii wprowadziło na stałe zajęcia z programowania i technologicznej śmiałość już od pierwszych klas szkoły podstawowej. Inne nadal edukują rodziców, nauczycieli i społeczeństwo, że jest to potrzebne. U nas także weszły już pierwsze teoretyczne zmiany w materiale edukacyjnym, jak i tworzone są plany programistycznego rozwoju dostępnego dla każdego dziecka. Jednak nadal nie mamy wystarczających środków, aby dać dostęp do informatycznej, XXI wiecznej edukacji każdemu. Stąd jako rodzice, zastanówmy się, czy może nie warto zainwestować w taki sposób w przyszłość naszych dzieci.

Nauka programowania co na początek?

Jest wiele dróg pozwalających na programistyczny rozwój dzieci i młodzieży. Każda z nich to inne zalety, ale też i wady. Dlatego najlepiej jest dobrać je indywidualnie do wieku, zainteresowań i możliwości naszej pociechy. Wymienić warto:

– płatne i darmowe kursy programowania online.

One najlepiej sprawdzają się jako uzupełnienie nauki, jak i zajęcia dodatkowe dla dzieci, które mają niezwykle duże programistyczne zacięcie i chęć rozwoju. Warto postawić na takie, które dają więcej niż udostępnienie materiałów edukacyjnych. W przypadku darmowych jest o to ciężko, ale w przypadku płatnych (a nie oznacza to od razu nie wiadomo jak wygórowanych kwot), słuchacze mija możliwości nauki z domu pod okiem mentorów, wykładowców, ludzi, którzy mogą każdej chwili pomóc im zrozumieć materiał czy wskazać na błędy w rozumowaniu (a także oczywiście pochwalić za postępy). Kursy programowania online są jednak bardziej polecane nastolatkom, ze względu na specyfikę takiej edukacji.

– stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci (Gliwice oferują takie w naszej szkole)

Tego typu kursy są świetne dla każdego niezależnie od wieku. Podczas nich, stały nadzór wykładowców, uczestnictwo w grupie składającej się z rówieśników i możliwości pracy w odpowiednich warunkach pozwalają na najlepszy możliwy rozwój, zarówno stricte programistyczny, jak i ogólny. Są to najczęściej zajęcia płatne, jednak w większości zdecydowanie warte swojej ceny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *