Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak uczyć dziecko programowania?

Jak uczyć dziecko programowania?

Jak uczyć dziecko programowania?

Oferty szkół i kursów programowania dla najmłodszych to olbrzymi rynek głównie w większych miastach, który powoli przejmuje też inne aktywności pozalekcyjne w mniejszych miejscowościach. Dzięki temu otrzymujemy nie tylko ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci, podczas których rozwijają się w nich talenty ścisłe, ale i jest szansa na wyedukowanie ich w taki sposób, aby zapełniły wciąż niewystarczająco obsadzony rynek programistów.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci z programowania.

Często pojawia się wśród rodziców pytanie, czy wysyłanie 8 – 10 letniego dziecka na kurs programowania ma sens? Czy podczas takich warsztatów dziecko rzeczywiście nauczy się podstaw kodowania, czy tak naprawdę to „ściema” podyktowana modą na programowanie?

Dziecięce kursy programowania.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci obiecujące naukę kodowania to czas, podczas którego maluch rozwinie w sobie pasję, zainteresowania oraz podstawowe umiejętności takie jak komunikacja, myślenie komputacyjne, umiejętności pracy w grupie. Są to zaledwie, ale i AŻ początki programowania, jakie dziecko może kontynuować w późniejszym czasie. Tego typu umiejętności, nawet jeśli dziecko nie będzie rozwijało pasji programistycznej w starszym wieku, doskonale wpiszą się w inne umiejętności, jak i cechy wymagane ogólnie na rynku pracy. Jeżeli jednak w przyszłości dziecko zechce nadal uczyć się programowania, podstawy wyciągnięte z kursów dla najmłodszych (nawet z zajęć pozbawionych informatycznych narzędzi) dadzą dziecku olbrzymią przewagę nad rówieśnikami, którzy wcześniej nie „wspomagali” swojego rozwoju tego typu aktywnościami.

Scratch i inne języki dla dziecka.

Oprócz zajęć wprowadzających do ogólnej idea programowania, komunikacji z maszyną i myślenia analitycznego, zajęcia dodatkowe dla dzieci z informatyki to także wprowadzanie pierwszych języków takich jak chyba najpopularniejszy Scratch. Może nie jest to język przeznaczony do późniejszej pracy w branży IT, ale jego składnia, logika i wiele innych cech, to nic innego jak podstawy większości dorosłych kodów. Stąd warto zainwestować w jego naukę przez małego słuchacza.

Resztę możesz dowiedzieć się u nas. Zapraszamy na zajęcia dodatkowe dla dzieci w Gliwicach, uczące programowania już od 8 roku życia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *